G530 2.4GHZ/2MB/LGA1155/TRAY
Формуляр за отказ
G530 2.4GHZ/2MB/LGA1155/TRAY
G530 2.4GHZ/2MB/LGA1155/TRAY
(голяма снимка)
0.00
лв.
/
0.00
запитване
Intel® Celeron® Processor G530 (2M Cache, 2.40 GHz)
• SocketLGA1155• Cores2 • Threads2 • Clock Speed2.4 GHz • Intel® Smart Cache2 MB • Bus/Core Ratio24 • DMI5 GT/s• Instruction Set64-bit• Instruction Set ExtensionsSSE4.1/4.2• Lithography32 nm• Max TDP65 W• Memory SpecificationsMax Memory Size (dependent on memory type) 32 GBMemory Types DDR3-1066# of Memory Channels 2Max Memory Bandwidth 21 GB/s• Graphics SpecificationsProcessor Graphics Intel® HD GraphicsGraphics Base Frequency 850 MHzGraphics Max Dynamic Frequency 1 GHzIntel® Flexible Display Interface (Intel® FDI)Dual Display Capable• Advanced TechnologiesIntel® Virtualization Technology (VT-x)Intel® 64Idle StatesEnhanced Intel SpeedStep® TechnologyThermal Monitoring TechnologiesIntel® Fast Memory AccessIntel® Flex Memory AccessExecute Disable Bitwww.intel.com
The specification and pictures are subject to change without notice.
Последно добавени продукти в категорията:
AMD Ryzen 7 9850X3D 5.6GHz 104MB 120W AM5 tray
AMD Ryzen 7 9850X3D 5.6GHz 104MB 120W AM5 box
AMD Ryzen 7 7700 5.3GHz 40MB 65W AM5 box
AMD Ryzen 7 7700 5.3GHz 40MB 65W AM5 tray