G550 2.6GHZ/2MB/LGA1155/BOX
Формуляр за отказ
G550 2.6GHZ/2MB/LGA1155/BOX
G550 2.6GHZ/2MB/LGA1155/BOX
(голяма снимка)
0.00
лв.
/
0.00
запитване
Processor Number G550
# of Cores 2
# of Threads 2
Clock Speed 2.6 GHz
Intel® Smart Cache 2 MB
Bus/Core Ratio 26
DMI 5 GT/s
Instruction Set 64-bit
Instruction Set Extensions SSE4.1/4.2
Embedded Options Available No
Lithography 32 nm
Max TDP 65 W
Memory Specifications
Max Memory Size (dependent on memory type) 32 GB
Memory Types DDR3-1066
# of Memory Channels 2
Max Memory Bandwidth 17 GB/s
Graphics Specifications
Processor Graphics Intel® HD Graphics
Graphics Base Frequency 850 MHz
Graphics Max Dynamic Frequency 1 GHz
Intel® Quick Sync Video No
Intel® InTru™ 3D Technology No
Intel® Insider™ No
Intel® Wireless Display No
Intel® Flexible Display Interface (Intel® FDI) Yes
Intel® Clear Video HD Technology No
Dual Display Capable Yes
# of Displays Supported 2
Expansion Options
PCI Express Revision 2.0
Package Specifications
Max CPU Configuration 1
TCASE 69.1°C
Package Size 37.5mm x 37.5mm