I5-680 3.6GHZ/4MB/LGA1156/BOX
Формуляр за отказ
I5-680 3.6GHZ/4MB/LGA1156/BOX
I5-680 3.6GHZ/4MB/LGA1156/BOX
(голяма снимка)
0.00
лв.
/
0.00
запитване
Intel® Core™ i5-680 Processor
- Socket
LGA1156
- Architecture
32 nm
process technology
- L3 Cache
4 MB
- Clock Speed
3.6 GHz
- Features
Dual Core
Enhanced Intel Speedstep® Technology
Hyper-Threading Technology
Intel® EM64T
Intel® Virtualization Technology
Enhanced Halt State (C1E)
Execute Disable Bit
Supports
DDR3 memory speeds up to 1333 MHz
Integrated Graphics ( The integrated graphics frequency is
MHz. )
Intel SSE4.1 and SSE4.2 enabled.
Intel® AES-NI enabled.
Intel® Virtualization Technology for Directed I/O (Intel® VT-d) enabled.
Intel® Trusted Execution Technology (Intel® TXT) enabled.
Max Intel® Turbo Boost Technology Frequency (GHz)
3.86 GHz