PSU SEASONIC SS-660XP2 PLATINUM
Формуляр за отказ
запитване
SEASONIC Platinum-660 (SS-660XP2 Active PFC F3)
80PLUS® Platinum Certified Super High Efficiency
DC Connector Panel with Integrated VRM [Voltage Regulator Module]
DC to DC Converter Design
Active Power Factor Correction [99% PF Typical]
Conductive Polymer Aluminum Solid Capacitors
Highly Reliable 105°C Japanese Aluminum Electrolytic Capacitors
Gold Plated High Current Terminals
Tight Voltage Regulation [±2%]
High +12V Output
Dual Sided PCB Layout
Seasonic Patented Hybrid Silent Fan Control
Sanyo Denki San Ace Silent Fan
Ultra Ventilation [Honeycomb Structure]
Full Modular Cabling Design
Multi-GPU Technology Support
All-in-One DC Cabling Design
Easy Swap Connector
Universal AC Input [Full Range]
Cables
M/B (24/20P) 1
CPU 8/4 Pin 1
CPU 8 Pin 1
PCI-E (8/6) Pin 4
SATA 10
Peripherals (4P) 5
FDD 1
DC Output +12V / 55A / 660W
Total Power 660 Watts
Последно добавени продукти в категорията:
DeepCool CG580 4F WH V2 ARGB White