XFX TS 750W GOLD P1-750G-TS3X
Формуляр за отказ
XFX TS 750W GOLD P1-750G-TS3X
XFX TS 750W GOLD P1-750G-TS3X
запитване
General
+12V Rail Outputs
Single
100% Tested and Verified
Y
ATX12V 2.2 & ESP12V 2.91 Compliant
Y
ATX12V 2.31 Compliant
Compatible mit intel ad AMD platforms
UPC Number
Technologies
CrossFire Ready
Hasewell Ready
SLI Ready
Ratings & Efficiencies
AC Input Current (Arms)
10A-5A
AC Input Frequency (Hz)
50/60 Hz
AC Input Voltage (Vac)
100-240 VAC
Leistungsfähigkeit @ Typical Load
Up to 90%
Energy-Leistungsfähigkeit
80 Plus Gold Bescheinigt
Maximum Wattage
750 Watts
Other Features
High Reliable 105�C Japanese Capacitors
Solid State Capacitors
Tight voltage regulation (�5%)
Load Range
Max -12V Output Current (A)
0.3
Max +12V Output Current (A)
62
Max +3.3V Output Current (A)
20
Max +5V Output Current (A)
20
Max +5VSB Output Current (A)
2.5
Cable Connectors
Fixed FDD
One Connector
Fixed Peripheral
Up to 4 Connectors
Fixed 6+2-pin PCI-E
4
Fixed ATX12V / EPS12V
One 4+4-pin, One EPS 12V 8-pin
Fixed Motherboard Connector
20+4-Pin
Fixed SATA
Up to 10 Connectors
Safety & Protection
Active Energie Factor Correction (PFC)
Over Current Protection (OCP)
Over Energie Protection (OPP)
Over Temperature Protection
Over Voltage Protection (OVP)
Short Circuit Protection (SCP)
Under Voltage Protection (UVP)
Physical
Cooling Fan Size (mm)
120mm Ball Bearing Fan (Black)
Master Carton Dimensions (cm)
30.7 cm W x43.1 cm H x 33.1 cm D
Master Carton Dimensions (inch)
Master Carton Weight (Kg)
16.56 kg est.
Master Carton Weight (lb)
36.48 lbs est.
Package Dimensions (cm)
26.7 cm W x 20.9 cm H x 13.3cm D
Package Dimensions (inch)
10.5
Package Weight (Kg)
2.76 kg est.
Package Weight (lb)
6.08 lbs est.
Includes
AC Energie Cord
1
Последно добавени продукти в категорията:
DeepCool CG580 4F WH V2 ARGB White