XFX Pro Series 450W P1-450S-X2B9
Формуляр за отказ
запитване
General
Connectors
No
Efficiency Certification
80 Plus Bronze Certified
Max Power (Watt)
450
Performance Rating
Standard
Product Name
Single
Type
ATX12V
UPC Number
Technologies & Features
CrossFire/SLI Ready
No
Full Bridge LLC
Over Current Protection (OCP)
Over Power Protection (OPP)
Yes
Over Temperature Protection (OTP)
Over Voltage Protection (OVP)
Yes
Short Circuit Protection (SCP)
Solid State Capacitors
Tight voltage regulation (±5%)
Under Voltage Protection (UVP)
Ratings & Efficiencies
AC Input Current
9A-4.5A
AC Input Frequency
50/60 Hz
AC Input Voltage
90-264 VAC
Max Operating Temperature
50
Max work Efficiency
Up to 85%
Operating Temperature
up to 85°C.
Load Range
+3.3V
20A
+5V
20A
+5VSB
2.5A
Maximum Power
450 Watts
Cable Connectors
Fixed FDD
Up to 1 Connector
Fixed Peripheral
Up to 3 Connectors
Fixed 6+2-pin PCI-E
2
Fixed ATX12V / EPS12V
One 4+4-Pin
Fixed Motherboard Connector
20+4-Pin
Fixed SATA
Up to 6 Connectors
Miscellaneous Specs
Cooling Type
Fan Size
120mm Ball Bearing Fan
Intake Fan
Diameter (mm) : 120 x 120 x 25 mm
Master Carton Dimension L/W/H (cm)
30.7 x 43.1 x 33.1
Master Carton Dimension L/W/H (inch)
12.09 x 16.97 x 13.03
Master Carton Weight (Kg)
14.16 est.
Master Carton Weight (lb)
31.2 est.
Package Dimension L/W/H (cm)
31.5 x 19.5 x 9.8
Package Dimension L/W/H (inch)
12.4 x 7.68 x 3.86
Package Weight (Kg)
2.36 est.
Package Weight (lb)
5.20 est.
Units per Carton
6
Последно добавени продукти в категорията:
DeepCool CG580 4F WH V2 ARGB White